Światłoterapia w saunie

kolor czerwony w saunie

Kolor czerwony

Wpływa pobudzająco na nasze zmysły i rozum, uruchamia wyobraźnię, dodaje entuzjazmu i determinacji w działaniu. Jest to kolor dynamiczny, idealnie pomaga w walce z melancholią i przygnębieniem, a także wspomaga krążenie krwi i wpływa na lepsze dotlenienie wszystkich narządów wewnętrznych. Barwa czerwona kojarzy się z miłością, pełnią życia i uniesieniem emocjonalnym. Światło czerwone w saunie zalecane jest podczas leczenia chorób reumatycznych oraz stymuluje apetyt.

sauna oświetlona niebieskim kolorem

Kolor niebieski

To kolor zaliczany to barw najzimniejszych, dzięki któremu doznajemy uczucia spokoju, odprężenia i wyciszenia ożywionych zmysłów. Działa kojąco na układ nerwowy oraz stany nerwowości, skłania do nieskrępowanego myślenia i swobodnych marzeń. Przywołuje na myśl „bezchmurne niebo” i błękit morskiej wody, które symbolizują bezkresną przestrzeń i otwartość, a także wzniosłe stany ducha. Barwa niebieska przynosi nie tylko odpoczynek, ale również wnosi czystość i świeżość pobudzające do kreatywnego tworzenia i nowych pomysłów.

zielony kolor w saunie

Kolor zielony

Zieleń to kolor natury oraz symbol życia w harmonii i zgodzie z przyrodą. Działa rozluźniająco i kojąco na nasze zmysły i narządy, zwłaszcza narząd wzrokowy oraz układ nerwowy, które wspomaga w prawidłowym funkcjonowaniu. Barwa zielona powinna znaleźć się tam gdzie wypoczywamy i regenerujemy nasze siły witalne. Kolor ten został skojarzony z nadzieją i wolnością, a także mocą uzdrawiającą, która pomaga w leczeniu wielu schorzeń m. in. skórnych, alergicznych, stanów zapalnych. Ponadto światło zielone obniża ciśnienie krwi, odstresowuje i ułatwia zasypianie.

sauny z żółtym oświetleniem

Kolor żółty

Jest odpowiednikiem światła słonecznego, które rozjaśnia szare dni oraz wprowadza atmosferę radości i optymizmu. Przywraca chęć do działania i korzystania z życia, ożywia umysł oraz dostarcza pozytywnych emocji. Odpowiednia tonacja tego koloru wpływa również na odpoczynek i uspokojenie myśli. Barwa żółta w intensywnym odcieniu zadziała pobudzająco i skłoni nas do aktywnego funkcjonowania.