Sauna i sól

Wykorzystanie soli w saunie w postaci cegieł solnych oraz wielobarwnych kruszków soli himalajskiej i kłodawskiej to jeden z wielu sposobów na poprawę naszego stanu zdrowia, a przy tym niezwykle atrakcyjny i oryginalny pomysł na aranżację saun.

Lampy, ławy oraz ściany solne są jednym z najchętniej wybieranych, dodatkowych opcji wystroju i wyposażenia sauny przez naszych klientów oraz jednym z ważniejszych elementów klimatu projektowanych i realizowanych przez nas saun.

sól w saunie sauny z ławą solną sauna z panelem solnym

Gatunki soli używane przy budowie sauny pozytywnie oddziałują na nasze zmysły oraz wpływają kojąco na układ nerwowy.
Kruchy niezwykle czystej soli kamiennej pozyskiwanej z głębokich złóż w pakistańskich Himalajach wpływają na bardzo zdrową, ujemną jonizację powietrza oraz sprzyjają wydzielaniu i nasyceniu powietrza mikroelementami takimi jak jod, sód, potas, brom oraz wapń.
Mikropierwiastki uwolnione z kruchów solnych pod wpływem wysokiej temperatury panującej w saunie pomagają w udrożnieniu górnych i dolnych dróg oddechowych. Jest to niezwykle istotne przy problemach zdrowotnych związanych z przewlekłymi schorzeniami takimi jak astma, nieżyt nosa, infekcje gardła, krtani oraz pozostałe choroby układu oddechowego.
Regularny, kilkunastominutowy pobyt w saunie wyposażonej w ławę solną złożoną z kilkudziesięciu lub nawet kilkuset kilogramów kruchów solnych ma niezywkle korzystny wpływ na organizm. Jest to również doskonały środek wspomagający walkę z innymi przewlekłymi chorobami, np. zapaleniem zatok a także zaburzeniami snu, np. chrapaniem.

ława solna - sauna fińska

Mikroklimatyczna sauna solna

Nowatorskie opracowanie PPH WANDEX łączące w jednaj kabinie elementy groty solnej oraz sauny fińskiej lub sauny combi. Każda sauna solna powstaje na bazie indywidualnego projektu i rozwiązania uwzględniającego potrzeby i możliwości przeznaczonej powierzchni. W skład mikroklimatycznej kabiny wchodzi szereg elementów z zastosowaniem soli himalajskiej, dowolnie komponowanych i dostosowanych do konfiguracji sauny. Elementy budowane z kruszków lub bloczków solnych podnoszą zdrowotny wpływ kąpieli w saunie poprzez nasycenie powietrza ujemnymi mikroelementami i minerałami wpływającymi na poprawę funkcjonowania naszego organizmu. Komponenty sauny tj. ławy, lampy, fragmenty ścian z zastosowaniem soli są idealnym materiałem do podświetlenia. Nastrój tworzą naturalne formy kryształów solnych ze złóż himalajskich powstałych w okresie 400ml lat p.n.e. Przenikające łagodnie przez sól rozproszone światło nadaje wnętrzu sauny wyjątkowy, odprężający zmysły klimat. Ściany solne budowane z bloków soli himalajskiej osadzane są w drewnianej konstrukcji specjalnie opracowanej do tego celu.

ściana solna, sauna ściana solna, sauna sól w oświetleniu, sauna