Panoramy

Jaki rodzaj sauny wybrać do domu? Dobre zdrowie na długie lata to najbardziej pożądane ze wszystkich życzeń i wartości. Dlatego też robimy wszystko, by je pielęgnować na wszelkie znane sposoby. Jednym z takich sposobów na pewno jest sauna, która występuje w trzech odmianach – sauna fińska, łaźnia parowa parowa i kabina infrared. Mając saunę w domu, możemy mieć pewność, że przyjemne doznania w saunie będą nam towarzyszyć w każdej chwili, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota!

Domowa sauna to niepowtarzalna przyjemność spędzania czasu oraz możliwość zaznania błogiego spokoju. Dzięki codziennym zabiegom w saunie nasz organizm zyskuje najlepszą opiekę, relaksujące ciepło i błogą przyjemność z odpoczynku. Przed wyborem rodzaju sauny do domu, dobrze jest zapoznać się z jej odmianami, gdyż każda z kabin saunowych działa na nieco innych zasadach, jak również efekt działania jest nieco odmienny.

Najlepszym sposobem na uodpornienie organizmu staje się sauna fińska. Bowiem sauna sucha powoduje, że nasza odporność jest utrzymywania w związku z obecnością znacznego wzrostu temperatury sauny przy opadającej intensywności wilgotności. Gdy opuścimy nagrzaną saunę będziemy wyraźnie lepiej się czuli, a to potrzebne jest do odpierania ataków ze strony patogenów. Całkiem odrębny rodzaj funkcji przedstawia sauna infrared. Bowiem ta sauna działa w wyniku wytwarzania promieni na podczerwień , które wspaniale reagują z komórkami skóry. Sauna parowa daje naszemu ciału wyśmienitych uniesień a tym samym bardzo korzystnie oddziałuje przy przemianie materii i energii to drogą że, stymuluje zachodzące reakcje metaboliczne. Dzięki temu sauna parowa prowadzi do zdobycia zadbanej i pięknej sylwetki, bez niepotrzebnego cellulitu. Pomaga również usunąć z organizmu zbędne substancje ,aby wyczyścić ze szkodliwych płynów cały ustrój, to działa podobnie jak odżywcza regeneracja lecznicza.