Sauna Infrared - promieniowanie podczerwone

sauna infrared

Dla utrzymania odpowiedniej temperatury nasz organizm wydziela energię cieplną. Jest ona zbliżona do ciepła uzyskiwanego w saunie infrared za pomocą profesjonalnych promienników IR, które wysyłają fale podczerwieni przyjazne dla ludzkiego ciała i tym samym pozwalające na codzienne korzystanie z kabiny ir przez każdą osobę niezależnie od jej wieku i stanu zdrowia.

ZALETY INFRARED

Ciepło fal podczerwieni wnika do głębszych warstw skórnych, co przynosi zauważalne efekty w postaci ujędrnienia ciała oraz zahartowania organizmu, a także wpływa na nasz nastrój i odnowienie sił życiowych.

wykres infrared sauna infrared

DZIAŁANIE ZDROWOTNE KABIN INFRARED

Sauna Infrared poprzez działanie fal podczerwieni pomaga zwalczać wiele schorzeń, przynosi również następujące korzyści:

  • usuwanie nadmiaru tłuszczu oraz toksyn z organizmu, które powodują powstawanie cellulitu
  • pobudza ukrwienie skóry w wyniku jej oczyszczania
  • ciepło promieniowania podczerwonego trafia głęboko do tkanek mięśni i wewnętrznych organów przez co poprawia się wydajność układu naczyniowo-sercowego
  • wspomaga w zwalczaniu chorób układu mięśniowego i szkieletowego oraz przyczynia się do rozluźnienia mięśni i ich odbudowy
  • Sauna na podczerwień wpływa pozytywnie na jakość naszego zdrowia, siły witalne organizmu a ponadto minimalizuje stany napięć i działa odstresowująco.

DANE TECHNICZNE SAUNY INFRARED

sauna infrared i beczką kąpielowa Żródłem ciepła jest piasek, ogrzany przez elektryczną cewkę oporową w nim zamkniętą. Jest to ten sam rodzaj ciepła, którym cieszymy się podczas lata.

W kabinie INFRARED nasze ciało ogrzewane jest bezpośrednio, dzięki czemu nie ponosi się strat energetycznych.

Kabiny na podczerwień zajmują małą przestrzeń, generują niskie koszty eksploatacji, a wewnątrz panuje suchy przyjemny klimat bez efektu wydzielania wilgoci.

Technologia nagrzewania w saunie infrared za pośrednictwem wysokiej klasy promienników jest bardzo ekonomiczna, ponieważ generowane ciepło niemal w całości trafia bezpośrednio do skóry użytkownika. Infra sauna to najlepsza propozycja do każdego obiektu mieszkalnego lub publicznego np. szkół, klubów fitness, ośrodków sportowych, hoteli, pensjonatów, obiektów wypoczynkowych i rekreacyjnych oraz wielu innych.