Piece dla sauny średniej wielkość domowej i komercyjnej

piec do sauny sawo nordex piec do sauny SCANDIA COMBI piec saunowy duzy SAWO SAVONIA piec saunowy dla sauny dużej sawo savonia combi

SAWO NORDEX

Przeznaczony jest dla średniej domowej lub małej hotelowej sauny. Sterownik zintegrowany. Korpus wykonano z aluminium.

Idealna średnia sauna domowa, przeznaczona dla 2-5 osób.

Ładunek kamieni: 18 - 22 kg.

SAWO SCANDIA COMBI

Piec posiadający wbudowany generator pary, 5 litrowy zbiornik wody ze wskaźnikiem poziomu oraz dwie komory na środki zapachowe.

Wymagany sterownik zewnętrzny. Zaprojektowany do większej sauny domowej lub średniej hotelowej dla 2-5 osób. Ładunek kamieni: 18 - 22 kg.

SAWO SAVONIA

Przeznaczony jest dla większej sauny hotelowej. Sterownik zewnętrzny lub zintegrowany. Korpus ze stali nierdzewnej.

Piec używany w saunach hotelowych i usługowych dla 4-6 osób.

Ładunek kamieni: 40 - 50 kg.

SAVONIA COMBI

SAVONIA COMBI to dwufunkcyjny piec (sauna + sauna parowa) posiadający wskaźnik poziomu wody, pojemnik na olejki. Korpus ze stali nierdzewnej.

Piec używany w saunach hotelowych i usługowych dla 10-15 osób.

Moc od 9 do 12 kW. Ładunek kamieni: 40 - 50 kg.

piec do sauny SAWO CUMULUS piec do sauny EOS 38.AS piec dla średnich saun domowych EOS Euro-Max piec saunowy EOS FIN-TEC

SAWO COMULUS

CUMULUS to piec do sauny o nowej konstrukcji i stylistyce: połączenie naturalnego kamienia i stali nierdzewnej. Idealny do małych i średnich saun domowych. Nowa konstrukcja pieca powoduje, że szczelina wentylacyjna u dołu pieca znacznie lepiej i szybciej rozprowadza ogrzane powietrze w saunie.

Elementy kamienne wykonane są ze steatytu - kamienia, który "nie boi się" polewania i związanych z tym gwałtownych wysokich zmian temperatur..

EOS 38.AS Piec wiszący

Piec wiszący do saun rodzinnych. Wbudowany termostat. Regulacja temperatury w przedziale 40 °C - 110 °C.
Czas grzania: 4 godziny. Ekran wewnętrzny z blachy aluminiowej ogniowo. Pokrywa i ruszt na kamienie ze stali nierdzewnej. Cokół ze stali nierdzewnej pełni rolę zbiornika na wodę.
Ekran zewnętrzny: brązowy, sepia. Ogranicznik temperatury. Dostępny jako urządzenie o mocy 6,0 i 7,5 kW.

EOS Euro-Max

Elektryczny piec do fińskich saun rodzinnych i hotelowych. Aluminiowa pokrywa (odlew ciśnieniowy), kosz na kamienie i komory wlotowe powyżej prętów grzejnych. Pręty grzejne nie stykają się z kamieniami. Łatwy w obsłudze, dzięki modułowej budowie. Optymalny stosunek ciepła promieniowania i konwekcji uzyskany poprzez odpowiednią liczbę kamieni. Ok. 60 kg kamieni.

Podłączenie do 400 V 3 N AC. Wymiary zewnętrzne WSG 900 x 500 x 500 mm.

EOS FIN-TEC

Piec do saun rodzinnych. Ekran wewnętrzny ze stali nierdzewnej o wysokiej jakości. Pokrywa i panel frontowy z aluminium (odlew ciśnieniowy). Regulacja wysokości nakładki na kamienie. Skrzynka przyłączeniowa z tyłu. Ekran zewnętrzny: antracyt perłowy.

Zawiera 15kg kamieni saunowych. Dostępny jako urządzenie o mocy 6.0/ 7.5 i 9.0kW.piec do sauny EOS P1 Profi piec do sauny EOS Bi-O Mat W piec dla średnich saun domowych EOS Bi-O Mat U piec saunowy EOS Bi-O Tec

EOS P1 Profi

Piec stojący do saun hotelowych i publicznych. Ekran wewnętrzny i zewnętrzny oraz kosz na kamienie ze stali nierdzewnej. Okablowanie dwuobwodowe. Skrzynka przełączeniowa z tyłu. Cokół pełni rolę zbiornika na wodę. Konieczne przełączenie przyrządu rozdzielnego lub szafy rozdzielczej. Dostępny jako urządzenie o mocy 12,0 i 15,0 kW.

EOS Bi-O Mat W

Piec wiszący kombi składający się z pieca do sauny oraz umieszczonego z boku zbiornika parownika. Dwuwarstwowa konstrukcja z ekranem wewnętrznym i zewnętrznym, rusztem na kamienie, pokrywką i zbiornikiem na wodę - wszystko ze stali nierdzewnej jasnej. Zalecany do saun rodzinnych. Duży, wsparty na pokrywie zbiornik na zioła ze stali nierdzewnej.
Moc parownika 1,5 kW. Zintegrowany elektryczny czujnik braku wody.

Dostępny jako urządzenie o mocy 6,0 / 7,5 / i 9,0 kW.

EOS Bi-O Mat U

Piec stojący kombi do montażu za ścianą ze zintegrowanym umieszczonym z boku zbiornikiem parownika.
Ekran wewnętrzny i zewnętrzny ze stali szlachetnej. Dno pełni jednocześnie rolę zbiornika na wodę. Kosz na kamienie ze zbiornikiem zalewowym o szerokości pieca. Lejek zalewowy (1,5 kW) z wężem silikonowym o długości 1 m. Zbiornik na zioła ze stali nierdzewnej.

Dostępny jako urządzenie o mocy 6,0 / 8,0 / 9,0 / 12,0 kW.

EOS Bi-O Tec

Piec wiszący kombi z umieszczoną z boku kieszenią parownika. Ekran zewnętrzny ze stali szlachetnej polerowanej na jasno lub w kolorze perłowego antracytu. Atrakcyjna aluminiowa pokrywa (odlew ciśnieniowy). Wylot pary z boku, przy kamieniach. Zalecany do sauny domowej. Zbiornik na zioła, olejki eteryczne i esencje ze stali nierdzewnej. Akustyczna sygnalizacja braku wody. Zawór kulowy umożliwiający spuszczenie pozostałej w piecu wody.

Dostępny jako urządzenie o mocy 6,0 / 7,5 / i 9,0 kW.

piec do sauny HELO SKSO SOFTHOT ST/D piec do sauny HELO SKSO SOFTHOT 3-TOP HELO SOFTHOT STEAMY MD/AD

HELO SKSO SOFTHOT ST/D

Piec dla wymagających użytkowników, mieszczący 30 kg kamieni, dzięki czemu sauna staje się łagodniejsza i przyjemniejsza. Wersje ze sterownikiem i przystosowane do sterownika zewnętrznego.

Dostępny w następujących przedziałach mocy: 4,5 / 6 / 8 i 9 kW.

HELO SKSO SOFTHOT 3-TOP

Specjalna wersja pieca SKSO Softhot wyposażona została w aluminiową osłonę górną z miejsce na olejki eteryczne lub zioła.

Parametry techniczne pieca do sauny SKSO SOFTHOT 3-TOP pozostają identyczne jak w wersji podstawowej.

HELO SOFTHOT STEAMY MD/AD

Piec przeznaczony do sauny średniej wielkości wyposażony w wytwornicę pary. SOFTHOT STEAMY MD/AD jako jedyne na rynku urządzenie pozwala na jednoczesne korzystanie z wytwornicy pary i ogrzewacza. Piec posiada cztery tryby pracy: sauna konwencjonalna, sauna delikatna, sauna delikatna z parą, łaźnia parowa. Wymaga zewnętrznego sterownika Steamy II, który również znajduje się w naszej ofercie. Dostępne są wersje automatycznie pobierające wodę z sieci wodociągowej (AD) oraz napełniane manualnie (MD).

piec do sauny na drewno Helo 22 ES DX piec do sauny na drewno HELO 20 SL piec do sauny na dreswo Helo Hiidenkivi

HELO 22 ES DX

Piec na drewno HELO 22 ES DX przeznaczony dla saun średnich wielkości mieszczących się w przedziale 8 - 20 m3.
Dopływ wody można podłączyć z prawej lub lewej strony pieca.

HELO 20 SL

Piec na drewno HELO 20 SL przeznaczony dla saun średnich wielkości mieszczących się w przedziale 8 - 22 m3.

HELO Hiidenkivi

Piec na drewno HELO Hiidenkivi przeznaczony jest dla średniej wielkości sauny mieszczących się w przedziale 8-18 m3.

Elegancki piec, z szybką na drzwiach pozwalającą podziwiać płomienie wewnątrz pieca.