Sauna fińska - wysokotemperaturowa sauna sucha

Sauna fińska jako produkt służący zarówno wypoczynkowi jak i wspomaganiu zdrowia oraz wzmacnianiu organizmu, jest rozpowszechniony na dużą skalę w krajach kontynentów północnych m. in. takich jak Finlandia, Norwegia, Szwecja. Większość łazienek w domach prywatnych wyposażonych jest w kabinę sauny, która stała się nieodzownym elementem codziennego życia i rytuałów mających na celu hartowanie i pielęgnację ciała.

sauna fińska, sauna sucha

Moda na posiadanie sauny dotarła również do naszego kraju, gdzie przez większą część roku nasz klimat raczy nas chłodem i pochmurną, deszczową pogodą. Sauna fińska staje się idealnym rozwiązaniem nie tylko poprawiającym stan naszego zdrowia, ale również jest miejscem, w którym można się zrelaksować i ogrzać w długie, chłodne wieczory. Właściwie dobrany i zaprogramowany do kubatury sauny piec elektryczny zapewni najbardziej optymalne parametry powietrza w saunie. Dodatkowo zainstalowany w piecu pojemnik do aromaterapii i ekstrakcji pozwala na inhalacje ziołowe wzmacniające odporność organizmu na infekcje. Inteligentne sterowniki z możliwością podłączenia sauny suchej do systemu inteligentnego domu pozwalają na jej uruchomienie za pomocą telefonu lub komputera podłączonego do internetu oraz ustawienie kąpieli na dowolną godzinę.

Sauna to miejsce spotkań całej rodziny, rytuał coraz częściej celebrowany w wielu polskich domach. Tutaj nie ma miejsca na nerwy, stres, złe emocje. To czas spotkania, odpoczynku, dobrych rozmów. W suchym powietrzu o temperaturze dochodzącej nawet do 120 st. C, wraz z potem pozbywamy się większości toksyn, substancji chemicznych oraz metali ciężkich nagromadzonych w naszym organizmie. W głowie natomiast klarują się myśli, koją nerwy, łagodnieją uczucia. Prawdziwa sauna fińska to inwestycja w zdrowe, lepsze życie. Jak dawniej mówiono: w zdrowym ciele, zdrowy duch!