Łaźnia Turecka - Hammam

Łaźnia parowa ma swoje korzenie w termach rzymskich i hammamach tureckich. Firma Wandex, opierając się na wzorach łaźni parowych tureckich i łącząc je z własnym niepodważalnym doświadczeniem, proponuje unikatowe projekty łaźni Hammam.
hamman

Łaźnia parowa akrylowa (Hammam)

Łaźnia parowa akrylowa spełnia najwyższe wymagania stawiane pomieszczeniom komercyjnym. Umożliwia zastosowanie dodatkowego wyposażenia co pozwala na stosowanie zabiegów typowych dla hammamu czy łaźni błotnych.
łaźnia turecka - hamman

Najpopularniejszymi materiałami wykończeniowymi stosowanymi do wystroju łaźni są: marmur, mozaiki oraz kamienne płyty, z których wykonuje się profilowaną posadzkę, siedziska lub leżanki oraz podgrzewane ściany hammamów. Najważniejszym elementem łaźni tureckiej jest gorąca kabina cieplna, a pośrodku niej podgrzewana, kamienna platforma. Rytuał kąpieli w łaźni hammam rozpoczyna się od rozgrzania skóry i całego organizmu, aż do pojawienia się pierwszych kropli potu na ciele, co następuje po około piętnastu - dwudziestu minutach. Ten sam efekt można osiągnąć korzystając z gorących strumieni wody. Kwintesencją pobytu w hammamie są udzielane tam energiczne masaże oraz zabiegi tj. peeling, który ma na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka, a także masaże polegające na nacieraniu wonnymi olejkami.

łaźnia turecka - hamman